Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E
search
 • Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E

4 499,00 zł

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 to zaawansowane narzędzie optyczne, zaprojektowane i skonstruowane z bezkompromisową dbałością o jakość obrazu, zamknięte w nowej lżejszej obudowie o minimalistycznym designie. Charakteryzuje go doskonały poziom korekcji oraz wysoka rozdzielczość, niezbędna do pracy z najnowszymi, pełnoklatkowymi matrycami aparatów cyfrowych marki Sony.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 to zaawansowane narzędzie optyczne, zaprojektowane i skonstruowane z bezkompromisową dbałością o jakość obrazu, zamknięte w nowej lżejszej obudowie o minimalistycznym designie. Charakteryzuje go doskonały poziom korekcji oraz wysoka rozdzielczość, niezbędna do pracy z najnowszymi, pełnoklatkowymi matrycami aparatów cyfrowych marki Sony.

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E na drewnianym biurku widok z boku na tubus

Standardowa ogniskowa

Klasyczne 50 mm to tak zwana standardowa ogniskowa dla aparatów z pełnoklatkowymi matrycami. Dając 47,5° pole widzenia, zbliżone do tego jakie widzi ludzkie oko, jest jedną z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej czy reportażowej, gwarantując przyjemną dla oka perspektywę i głębię. Obiektyw o tej ogniskowej znajdzie swoje zastosowanie także w fotografii studyjnej, produktowej, a nawet w krajobrazie, umożliwiając wycięcie fragmentu obserwowanego pejzażu.

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E widok z przodu

"Noc"

Obiektyw Voigtlander 50 mm f/1,2 zalicza się do linii superjasnych obiektywów Nokton, umożliwiających pracę nawet przy znikomej ilości światła zastanego. Pierścień przysłony pozwala na skokową zmianę wartości co 1/3 stopnia EV, w przedziale od f/1,2 do f/22. Tak szeroki zakres daje ogromną kontrolę nad tym, co w danym kadrze jest istotne, a co stanowi jedynie tło zdjęcia. Uzyskana głębia ostrości może być cienka jak kartka papieru lub rozciągać się na niemal cały kadr. Papierowa głębia ostrości pozwala wydobyć temat zdjęcia z jego otoczenia, skupiając na nim całą uwagę widza. Przy szeroko otwartej przysłonie obraz ostry jest w centrum kadru oraz plastyczny na bokach. Po jej przymknięciu ostrość pojawia się na całej szerokości kadru, nieostrości nadal zachowują jednak swój charakterystyczny wygląd.

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E na stole widok z góry

W pogoni za doskonałością

Skomplikowana konstrukcja optyczna Noktona 50 mm f/1,2 składa się z 8 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Dwa elementy obustronnie asferyczne i jeden element o ultraniskim współczynniku załamania światła odpowiadają za zachwycająco ostre obrazowanie obiektywu. Perfekcyjnie działająca, dwunastolistkowa przysłona umożliwia kontrolę ilości przepuszczanego światła i sprawia, że rozmycia są aksamitnie gładkie. Jakość obrazów uzyskiwanych z Noktona SE 50 mm f/1,2 można porównać do osiągnięć takich obiektywów jak osławiony Summilux 50 mm f/1,4 Asph. Pozwala to zaliczyć go do najlepszych obiektywów o tej ogniskowej na świecie. Nokton 50 mm f/1,2 umożliwia robienie zdjęć o bardzo małej głębi ostrości, z zachowaniem dużego mikrokontrastu i wspaniałej, neutralnej kolorystyki. Obiektyw pięknie współgra z innymi obiektywami z serii Nokton Still Edition. Razem z Noktonem SE 35 mm f/1,2 oraz Noktonem SE 40 mm f/1,2 tworzą wyśmienite trio obiektywów o wyjątkowej jasności oraz najwyższej próbie obrazowania.

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E widok z boku

Still Edition

Linia obiektywów SE - Still Edition to powrót do podstaw fotografii. Nowy, lżejszy tubus o minimalistycznym designie zamyka w sobie szlachetny układ optyczny, łącząc go z dobrodziejstwami elektroniki. Pomimo niskiej wagi, obudowa Noktona SE 50 mm f/1,2, tak jak obudowy wszystkich innych Voigtlanderów, wykonana została w całości z metalu, z zachowaniem niesamowitej precyzji i staranności. Dzięki temu obiektyw cieszyć będzie płynnością pracy przez wiele lat użytkowania. Pierścień ostrości porusza się płynnie, ale z oporem należytym do precyzyjnego manualnego ostrzenia.

Obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E podczas pracy widok z góry

Bagnet Sony E

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Sony E i skierowany jest do świadomych fotografów, poszukujących obiektywu o wysokiej jakości optycznej oraz osobliwym charakterze obrazowania. Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla pięcioosiowej stabilizacji obrazu oraz systemu ustawiania i potwierdzenia ostrości.

Specyfikacja

 • model: Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E
 • konstrukcja optyczna: 8 elementów w 6 grupach
 • ogniskowa: 50 mm
 • przysłona minimalna: f/1,2
 • przysłona maksymalna: f/22
 • kąt widzenia: 47,5°
 • liczba listków przysłony: 12
 • minimalna odległość ostrzenia: 45 cm
 • ustawianie ostrości: manualne (funkcja potwierdzenia ostrości, zbliżenie podglądu podczas ustawiania ostrości)
 • wsparcie systemu pięcioosiowej stabilizacji obrazu dostępnej w aparatach Sony
 • przekazywanie danych EXIF
 • średnica filtra: 58 mm
 • wymiary: 5,9 x ⌀6,6 cm
 • waga: 385 g (bez akcesoriów)
 • mocowanie: Sony E

Kompatybilność

 • aparaty wyposażone w mocowanie Sony E

Zawartość zestawu

 • obiektyw Voigtlander Nokton SE 50 mm f/1,2 do Sony E
 • osłona przeciwsłoneczna
 • dekielek na przód obiektywu
 • dekielek na tył obiektywu
Voigtlander
VG2401
2 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.