Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M
search
 • Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M

5 399,00 zł
Brutto

Nokton III 35 mm f/1,2 to trzecia odsłona jednego z najbardziej cenionych obiektywów Voigtlandera. Nowa 35-ka została znacznie odchudzona w stosunku poprzedniej wersji, zachowując przy tym doskonałe parametry optyczne oraz perfekcję działania. Obiektyw dzięki swej dużej jasności oraz standardowej ogniskowej idealnie sprawdzi się w większości zastosowań zarówno fotograficznych, jak i filmowych.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Nokton III 35 mm f/1,2 to trzecia odsłona jednego z najbardziej cenionych obiektywów Voigtlandera. Nowa 35-ka została znacznie odchudzona w stosunku poprzedniej wersji, zachowując przy tym doskonałe parametry optyczne oraz perfekcję działania. Obiektyw dzięki swej dużej jasności oraz standardowej ogniskowej idealnie sprawdzi się w większości zastosowań zarówno fotograficznych, jak i filmowych.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M na drewnianym biurku podpięty do aparatu Nikon Z6 z adapterem

35 mm - pełnoklatkowa klasyka

Uniwersalna ogniskowa nowego Noktona, wynosząca 35 mm, to złoty środek pomiędzy teleobiektywami a obiektywami widzącymi szeroko. Odrobinę większy kąt w stosunku do standardowych 50 mm znajdzie zastosowanie w filmowaniu oraz fotografii ulicznej, reportażowej lub produktowej. 35 mm to klasyka gatunku. Ogniskowa, która pozwoli uwiecznić zarówno wspaniałe zdjęcia portretowe, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M widok z boku

Nokton znaczy "noc"

Obiektyw Voigtlander 35 mm f/1,2 opatrzony został tytułem Nokton. Zalicza się on do linii superjasnych obiektywów, umożliwiających pracę nawet przy minimalnej ilości światła zastanego. Pierścień przysłony pozwala na skokową zmianę jej wartości co 1/2 stopnia EV w przedziale od f/1,2 do f/22. Tak szeroki zakres daje ogromną kontrolę nad tym, co w danym kadrze jest istotne, a co stanowi jedynie tło zdjęcia. Głębia ostrości może być cienka jak kartka papieru lub rozciągać się na niemal cały kadr. Przy szeroko otwartej przysłonie obraz ostry jest w centrum kadru oraz plastyczny na bokach. Papierowa głębia ostrości pozwala wydobyć temat zdjęcia z jego otoczenia, skupiając na nim całą uwagę widza. Po przymknięciu przysłony ostrość pojawia się na całej szerokości kadru, nieostrości nadal zachowują jednak swój charakterystyczny, marzycielski wygląd. Przymknięcie przysłony zbudowanej z 12 prostych listków, pozwala również uzyskać przepiękne, gwieździste refleksy na zdjęciach nocnych.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M na drewnianym biurku podpięty do aparatu Nikon Z6 z adapterem

Bezkompromisowa jakość

Tubus nowej wersji Noktona 35 mm f/1,2 różni się od swojego poprzednika. Jest od niego zdecydowanie krótszy i lżejszy. Tak jak wszystkie obiektywy Voigtlandera, wykonany został w całości z metalu, z zachowaniem niesamowitej precyzji i staranności. Dzięki temu konstrukcja cieszyć będzie płynnością pracy przez wiele lat użytkowania. Pierścień ostrości porusza się gładko, ale z oporem należytym do precyzyjnej regulacji.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M widok z przodu

Liczy się wnętrze

Konstrukcja optyczna skryta wewnątrz metalowego tubusu także przeszła niemałą rewolucję. Projektanci z japońskiej Cosiny zrezygnowali z soczewki o ultraniskim współczynniku dyspersji, zastępując ją dwiema soczewkami dwustronnie asferycznymi. Cały układ został skrócony i uproszczony. Zamiast 10 elementów jak w poprzednikach, wersję trzecią tworzy 9 soczewek ułożonych w 7 grupach. Zabieg ten pozwolił na zmniejszenie konstrukcji przy zachowaniu wysokich osiągów optycznych.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M na drewnianym biurku

Bagnet Leica M

Obiektyw wyposażony jest w bagnet typu Leica M, zaprojektowany do aparatów dalmierzowych Leica oraz Voigtlander. Przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego założyć można go na dowolnym aparacie bezlusterkowym Canon R, Fuxjilim X, Nikon Z, Sony E czy Micro 4/3. Nokton III 35 mm f/1,2 pokrywa obrazem całą klatkę formatu 35 mm.

Obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M widok z tyłu na bagnet

Specyfikacja

 • model: Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica M
 • konstrukcja optyczna: 9 elementów w 7 grupach
 • ogniskowa: 35 mm
 • przysłona minimalna: f/1,2
 • przysłona maksymalna: f/22
 • kąt widzenia: 61,53°
 • liczba listków przysłony: 12
 • minimalna odległość ostrzenia: 50 cm
 • ustawianie ostrości: manualne
 • średnica filtra: 52 mm
 • wymiary: 5,1 x ⌀6,1 cm
 • waga: 332 g (bez akcesoriów)
 • mocowanie: Leica M

Kompatybilność

 • aparaty wyposażone w mocowanie Leica M (oraz inne bezlusterkowce przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego)
 • osłona przeciwsłoneczna Voigtlander LH-8

Zawartość zestawu

 • obiektyw Voigtlander Nokton III 35 mm f/1,2 do Leica
 • dekielek na przód obiektywu
 • dekielek na tył obiektywu
Voigtlander
VG1674
2 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.