Obiektyw Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL do Leica M - srebrny
search
 • Obiektyw Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL do Leica M - srebrny

Obiektyw Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL do Leica M - srebrny

5 299,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Z obiektywem Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL Twoja fotografia wykroczy daleko poza granice wyobraźni. To pierwszy tak szeroki obiektyw reaktalinearny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z bagnetem Leica M. Czysta magia i perfekcyjna optyka zaklęta w kompaktowej 350 gramowej konstrukcji. Laowa ze swoim nowym obiektywem pozostawia konkurencję daleko w tyle, nie oglądając się za siebie.

obiektywem pozostawia konkurencję daleko w tyle, nie oglądając się za siebie.

Obiektyw Laowa 9 mm f/5,6 FF RL na białym tle

Najszerszy obiektyw rektalinearny do pełnej klatki

Laowa 9 mm f/5,6 FF RL jest aktualnie najszerszym obiektywem do pełnoklatkowych bezlusterkowców niebędącym jednocześnie "rybim okiem". Ultraszeroki szeroki kąt widzenia wynoszący 135° oraz dobrze skorygowana dystorsja pozwalają na zrealizowanie jedynych w swoim rodzaju ujęć.

Obiektyw Laowa 9 mm f/5,6 FF RL wnętrze pałacu

Zaawansowany układ optyczny

Sercem obiektywu jest 14 elementów optycznych rozmieszczonych w 10 grupach. Dwie soczewki asferyczne oraz dwa szkła o bardzo niskiej dyspersji redukują aberrację chromatyczną, oraz zniekształcenia do minimum. Jedna z kolejnych soczewek została wykona ze szkła o wysokim współczynniku załamania światła. Wewnątrz obiektywu znajdziemy przysłonę o pięciu listkach, którą możemy maksymalnie domknąć do wartości f/22. Tak zaawansowaną konstrukcję udało się zamknąć w kompaktowej i lekkiej obudowie.

Ekstremalnie bliskie spotkanie

Oprócz ultraszerokiego pola widzenia, obiektyw daje możliwość podejścia do fotografowanego obiektu na dystans 12 cm. Tak mała odległość ogniskowania stwarza nieszablonowe możliwości w fotografii makro, podczas tworzenia wieloplanowych kadrów o wyjątkowej perspektywie.

Obiektyw Laowa 9 mm f/5,6 FF RL zdjęcie z bliska

Perfekcyjna gwiazda

Po przymknięciu przysłony uzyskasz efekt estetycznych i dobrze zarysowanych 10-punktowych „gwiazd. Pojawiają się one na zdjęciu w miejsce słońca lub innych źródeł światła, np. lamp ulicznych, światełek choinkowych.

Rozszerzona rzeczywistość

Dzięki kątowi widzenia wynoszącemu 135° obiektyw tworzy wrażenie ogromnej przestrzeni, wyolbrzymiając względny rozmiar obiektów na pierwszym planie. Ten obiektyw jest niezwykle przydatny do fotografii wnętrz, architektury oraz krajobrazu.

Obiektyw Laowa 9 mm f/5,6 FF RL zdjęcie budynku

Filtry, filtry, filtry ...

Konstruktorzy z Venus Optics nie zapomnieli o fotografach i filmowcach używających w swojej pracy filtrów UV oraz ND. Pomimo wypukłej przedniej soczewki oraz wbudowanej na stałe osłony tulipanowej, montaż filtrów z przodu obiektywu jest możliwy jedynie za pomocą specjalnego, magnetycznego adaptera (nie jest on częścią zestawu). Dedykowany uchwyt przeznaczony jest do standardowych prostokątnych filtrów o szerokości 100 mm.

Obiektyw Laowa 9 mm f/5,6 FF RL z filtrem magnetycznym

Chirurgiczna precyzja

Manualne ustawianie ostrości za pomocą tego obiektywu to czysta przyjemność. Pierścień działa nienagannie i z wyczuwalnym oporem. Na obiektywie została naniesiona skala odległości wyrażona w metrach oraz stopach. Po osiągnięciu odległości 0,7 m poczujemy kliknięcie przypominające o najmniejszej odległości poprawnego ostrzenia przy użyciu dalmierza dla systemy Leica M.

Przysłonę również ustawiamy za pomocą osobnego pierścienia. Dla całkowitych wartości wyczujemy wyraźne kliknięcie. Możliwe jest również ustawienie tego parametru na wartościach pośrednich.

Klasyczna elegancja

Dodatkowym atutem samego obiektywu jest jego wygląd. Solidna, czarna, metalowa konstrukcja, staranne wykończenie oraz dbałość o szczegóły zapewniają niesamowite wrażenia estetyczne. Jego ponadczasowa elegancja będzie cieszyć oko przez długie lata użytkowania.

Najwyższa jakość za rozsądną cenę

Kupując obiektyw marki Venus Optics Laowa, otrzymujesz innowacyjny produkt, który będzie służył wiernie i bezawaryjnie przez wiele lat, a wszystko to przy zachowaniu przystępnej ceny i najwyższej jakości wykonania.

Fotograficzna rodzina

Obiektywom Laowa zaufało wielu wspaniałych fotografów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz kanałów społecznościowych - Facebooka oraz Instagrama w celu zapoznania się z ich twórczością, oraz do bycia na bieżąco z każdą rewolucyjną nowością od Venus Optics.

Specyfikacja

 • model: Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL
 • mocowanie: Leica M
 • ogniskowa: 9 mm
 • kąt widzenia: 135°
 • przysłona minimalna: f/5,6
 • przysłona maksymalna: 22
 • liczba listków przysłony: 5
 • pokrycie obrazem: pełna klatka (35 mm)
 • konstrukcja optyczna: 14 elementów w 10 grupach
 • minimalna odległość ostrzenia: 12 cm
 • skala odwzorowania: 0.21x
 • ustawianie ostrości: manualne
 • mocowanie filtra: brak / opcjonalny uchwyt na filtry Laowa 100 mm
 • wymiary: 62,4 x 66 mm
 • waga: 350 g
 • kolor: czarny

Zawartość zestawu

 • obiektyw Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL Silver do Leica M
 • dekielek na przód obiektywu
 • dekielek na tył obiektywu
Venus Optics
VO2421
1 Przedmiot

Specyficzne kody

EAN13
6940486701012
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.