Filtr szary regulowany Commlite Fader - 82 mm
search
  • Filtr szary regulowany Commlite Fader - 82 mm

Filtr szary regulowany Commlite Fader - 82 mm

99,00 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

COMMLITE ND FADER to filtr szary pełny z możliwością płynnego przygaszania w zakresie 8 działek przysłony (NDx2-NDx400). Zmiana przyciemnienia odbywa się poprzez przekręcanie frontowego pierścienia filtra. Konstrukcja filtra to dwa, wysokiej klasy filtry polaryzacyjne-liniowe, które poprzez przekręcanie wobec siebie, zmieniają polaryzację. Wynikiem tego zjawiska jest odcięcie mniejszej, lub większej części światła wpadającego do obiektywu.

Filtr typu FADER znajduje swoje zastosowanie w fotografii krajobrazu, niwelując przepalenia, zmniejszając niepotrzebne odblaski, poprawiając kontrast i nasycenie koloru. W fotografii portretowej i produktowej pozwala używać niskich wartości przysłony w mocnym świetle, lub z użyciem lamp błyskowych.

Dzięki właściwościom filtra COMMLITE ND FADER nie ma potrzeby noszenia ze sobą kilku szarych filtrów oraz tracenia czasu na ich zmienianie. Ten filtr zastępuje kilka filtrów szarych, a zmiana parametrów nie przysporzy problemu - wystarczy jeden ruch palcem!

W filtrze zastosowano najwyższej jakości szkło optyczne. Proces jego produkcji zapewnia wysoką rozdzielczość i małe straty jakości obrazu. Filtr nie powoduje pogarszania ostrości i zmiany barw.

Gwint zewnętrzny filtra jest o jeden rozmiar większy od gwintu nakręcanego na obiektyw, dzięki temu w większości obiektywów nie występuje ryzyko winietowania. Filtr dostarczany jest w praktycznym etui.

Specyfikacja

  • płynna regulacja w zakresie NDx2 - NDx400
  • wysokiej jakości szkło optyczne
  • budowa minimalizująca ryzyko winietowania

Zawartość zestawu

  • filtr szary regulowany Commlite Fader - 82 mm
  • pudełko na filtr
Commlite
CL1705
37 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.