Filtr szary regulowany Commlite Fader - 58 mm
search
  • Filtr szary regulowany Commlite Fader - 58 mm

Filtr szary regulowany Commlite Fader - 58 mm

77,00 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

COMMLITE ND FADER to filtr szary pełny z możliwością płynnego przygaszania w zakresie 8 działek przysłony (NDx2-NDx400). Zmiana przyciemnienia odbywa się poprzez przekręcanie górnego gwintu filtra. Dzieje się tak ponieważ w filtrze zastosowano dwa filtry polaryzacyjne-liniowe, które dzięki wzajemnemu przesuwaniu polaryzują swoją powierzchnię. Wynikiem tego zjawiska jest odcięcie części światła wpadającego do aparatu poprzez obiektyw.

Filtr typu FADER znajduje swoje zastosowanie w fotografii krajobrazu, niwelując przepalenia, zmniejszając niepotrzebne odblaski, poprawiając kontrast i nasycenie koloru. W fotografii portretowej i produktowej pozwala używać niskich wartości przysłony w mocnym świetle lub z użyciem lamp błyskowych.

Dzięki właściwością filtra COMMLITE ND FADER nie musisz nosić ze sobą kilku szarych filtrów oraz tracić czasu na ich zmienianie. Od teraz jeden filtr zastąpi kilka, których dotąd używałeś, a zmiana parametrów nie przysporzy problemu - wystarczy jeden ruch palcem!

W filtrze zastosowano najwyższej jakości szkło optyczne. Proces jego produkcji zapewnia wysoką rozdzielczość i małe straty jakości obrazu. Filtr nie powoduje pogarszania ostrości i zmiany barw.

Gwint zewnętrzny filtra jest o jeden rozmiar większy od gwintu nakręcanego na obiektyw, dzięki temu w większości obiektywów nie występuje ryzyko winietowania. Filtr dostarczany jest w praktycznym etui.

Specyfikacja

  • płynna regulacja w zakresie NDx2 - NDx400
  • wysokiej jakości szkło optyczne
  • budowa minimalizująca ryzyko winietowania

Zawartość zestawu

  • filtr szary regulowany Commlite Fader - 58 mm
  • pudełko na filtr
  • dekielek na zewnętrzny gwint filtra
Commlite
CL0344
5 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.