FILTR HOYA VARIABLE DENSITY II 77 mm
search
  • FILTR HOYA VARIABLE DENSITY II 77 mm
  • FILTR HOYA VARIABLE DENSITY II 77 mm
  • FILTR HOYA VARIABLE DENSITY II 77 mm

FILTR HOYA VARIABLE DENSITY II 77 mm

444,00 zł
Filtr Szary Hoya Variable Density II 77 mm HOYA VARIABLE DENSITY II to nowa odświeżona seria filtrów opartych na najnowszej technologii optycznej HOYA. Ich celem jest zastąpienie długo sprzedawanej serii HOYA VARIABLE DENSITY. Różnica w stosunku do poprzedniego filtra HOYA Variable Density polega na nowo zaprojektowanej obrotowej ramce z wygodnym pokrętłem, co pozwala na lepszą obsługę. Filtr Variable Density II to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany jest z wysokiej jakości szkł
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Filtr Szary Hoya Variable Density II 77 mm

HOYA VARIABLE DENSITY II to nowa odświeżona seria filtrów opartych na najnowszej technologii optycznej HOYA. Ich celem jest zastąpienie długo sprzedawanej serii HOYA VARIABLE DENSITY. Różnica w stosunku do poprzedniego filtra HOYA Variable Density polega na nowo zaprojektowanej obrotowej ramce z wygodnym pokrętłem, co pozwala na lepszą obsługę.
Filtr Szary Hoya Variable Density 52 mm
Filtr Variable Density II to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła optycznego. Jego konstrukcja oparta została na dwóch polaryzatorach, których wzajemne ustawienie za pomocą obrotowego pierścienia pozwala płynnie regulować ilość światła przechodzącą przez filtr. Na oprawce filtra znajdują się dwie wartości oznaczone jako MIN oraz MAX określające zakres pracy filtra.
Z filtrem Hoya Variable Density możemy fotografować używając nawet bardzo jasnych obiektywów, jak np. 50mm f/1.4 z maksymalnie otwartą przysłoną lub korygować czas otwarcia migawki i wydłużyć go o kilka sekund pracują w pełnym słońcu. Dzięki temu możemy np. uzyskać efekt rozmycia ruchu poruszających się obiektów, niemożliwy do osiągnięcia bez filtra. Ustawiając pierścień filtra na pozycji minimalnej, filtr przepuszcza 1/3 światła, co w praktyce odpowiada 1,5 stopnia przysłony. Wybierając położenie pierścienia filtra w jego maksymalnej pozycji, ograniczamy ilość światła aż do 1/400 pierwotnej wartości, co z kolei odpowiada 9 stopniom przysłony. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, zaleca się korzystać ze statywu podczas fotografowaniaz długim czasem otwarcia migawki.

Specyfikacja:

Rodzaj: Szary Średnica: 77 mm Kolor pierścienia: Czarny Dostępne średnice: 52; 55; 58; 62; 67; 72; 77; 82 mm
HOYA
HOYA-VDII77P
5 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.